Чи може сімейний лікар надати підтримку з ментального здоров`я?
Багато людей хотіли б обговорити свій стан зі спеціалістом, та від слів «психолог», «психіатр» чи «психотерапевт» у вас мурахи по шкірі. Глухий кут 😐
По-перше, не варто цього соромитися. Це говорить лише про відсутність досвіду, через що проходить кожен. По-друге, це точно не причина ігнорувати тривожні сигнали організму. Є простіший вихід: зверніться до сімейного лікаря. Так, того самого, який виписує вам ліки від застуди чи довідку.
Чим саме може допомогти «сімейний» та де шукати лікаря, якщо ваш не має відповідної кваліфікації?
Лікарі КНП «Нижно-Апшанської лікарні» та ЦПМСД Солотвинської селищної ради пройшли навчання по Всеукраїнській програмі ментального здоров’я за ініціативи Олени Зеленської, координованого центром з психічного здоровʼя при Кабінеті Міністрів України, мета якої покращити доступ до послуг з ментального здоров’я через залучення не спеціалізованих кадрів.
Ваш сімейний фахівець може діагностувати порушення, надати підтримку або ж, якщо побачить таку
потребу, скерувати до конкретного
спеціаліста.
Згідно з пакетом, лікарі можуть надавати підтримку пацієнтам із симптомами депресії, тривоги, гострої реакції на стрес,
розладами сну тощо.
Якщо є потреба ґрунтовного втручання, сімейні лікарі складають план лікування, стежать за пацієнтом і постійно надають консультації. У разі необхідності перенаправляють до вузького спеціаліста — психолога, психотерапевта чи психіатра.
Бо є чітко прописаний перелік діагнозів, які можуть встановлювати виключно психіатри.